Svenskt Mästerskap i Maraton för veteraner

Startlista 

316
Alexander Berg
M40
Man
IF Kville 
1981
8702
Alexander Eklundh
M45
Man
Sävedalens AIK 
1977
1792
alexandra grenheden
K35
Kvinna
FK Friskus-Varberg 
1985
11462
Anders Alard
M45
Man
LK DRT Kungsbacka 
1977
6103
Anders Carlsson
M55
Man
F Stenungsunds FI 
1967
1580
Anders Eliasson
M60
Man
Runacademy IF 
1960
8463
Anders Hansson
M60
Man
Solvikingarna 
1963
11065
Anders Herngren
M55
Man
IFK Skövde 
1965
6328
Anders Jakobsson
M55
Man
Umara Sports Club 
1968
253
Anders Jernberg
M40
Man
Mölndals AIK 
1981
8109
Anders Lundell
M50
Man
Sävedalens AIK 
1972
9876
Anders Norell
M50
Man
IK Stern 
1971
10728
Anders Nyberg
M55
Man
IK Lerum FI 
1965
5265
Anders Olausson
M50
Man
Ludvika FFI 
1969
11457
Anders Pihl
M50
Man
IK Lerum FI 
1970
10712
Anders Soovik
M45
Man
Kongahälla AIK 
1976
2469
Anders Sparén
M65
Man
Mölndals AIK 
1958
8515
Anders Wahlberg
M60
Man
Glasrikets RC 
1960
10635
Andreas Barkstedt
M45
Man
Glasrikets RC 
1977
10066
Andreas Kemi Rehnborg
M40
Man
Hässelby SK 
1980
11034
Andreas Magnusson
M45
Man
Solvikingarna 
1974
1123
Andreas Melin
M50
Man
IFK Skövde 
1973
2080
Andreas Toll
M45
Man
IFK Göteborg 
1976
10929
Andreas Winarve
M45
Man
Ingarö IF 
1977
11390
Anette Magnusson
K55
Kvinna
Umara SC 
1964
10516
Angeline Elfström
K35
Kvinna
Lönashults GoIF 
1986
9369
Anna Klöfver
K35
Kvinna
Axa SC 
1986
11608
Anna Larsson
K45
Kvinna
Ullevi FK 
1978
2225
Anna Samuelsson
K55
Kvinna
IFK Skövde 
1967
3014
Anne-Lie Nielsen
K50
Kvinna
IK Akele 
1970
2980
Annica Bengtsson Ejdestig
K50
Kvinna
Runacademy IF 
1969
9091
Annica Larsson
K45
Kvinna
Täby IS 
1977
777
Annika Johanson
K50
Kvinna
Sweden Runners IF 
1969
11068
Annika Petersson
K60
Kvinna
Burseryds IF 
1962
9796
Annika Wellner
K45
Kvinna
Umara SC 
1975
1337
Anton Saba
M45
Man
Trollhättans IF Friidrott 
1978
8318
Arvid Johansson
M40
Man
Axa SC 
1980
11052
Ashkan Fivrin
M45
Man
Hälle IF 
1977
9122
Barbro Liljequist
K65
Kvinna
Heleneholms IF 
1954
7710
Beatrice Anderberg
K40
Kvinna
Team Göteborg Energi 
1980
9971
Bengt Ohlsson
M70
Man
Tanums IF 
1953
2698
Benny Engström
M45
Man
Järvsö IF 
1977
9353
Bert Versén
M75
Man
F Triathlon Väst 
1948
270
Bibbi Lind
K75
Kvinna
Solvikingarna 
1944
4422
Björn Nilsson Tännström
M35
Man
IK Nocout.se 
1988
6761
Björn Olofsson
M60
Man
IFK Skövde 
1960
8846
Björn Suneson
M75
Man
Vallentuna FK 
1948
10620
Bo Andersson
M70
Man
Genarps IF 
1952
8948
Bonny Emilsson
M75
Man
Lysekil SLF 
1948
10832
Britt Hellmark
K70
Kvinna
Lidköpings IS 
1950
5282
Britt Marie Mellgården
K70
Kvinna
Växjö LK 
1951
422
Carina Berntsson
K60
Kvinna
Kongahälla AIK 
1961
9235
Carina Olsson
K60
Kvinna
Team Göteborg Energi 
1962
10972
Carl-Fredrik Burman
M55
Man
Mölndals AIK 
1966
685
Carl-Johan Ahde
M45
Man
Fredrikshofs FIF 
1974
9893
Carola Vånsjö
K50
Kvinna
Nilivaara IS 
1969
8292
Cathrin Forssten
K60
Kvinna
Sisu Forshaga SK 
1961
10493
Catrin Glendell
K45
Kvinna
Varbergs gif 
1977
572
Catrine Gunnarsson
K35
Kvinna
Falkenbergs Roadrunners LK 
1986
11072
Cecilia Bjuresten
K50
Kvinna
Roma IF 
1970
7039
Charlotte Sörquist
K55
Kvinna
IK Lerum FI 
1966
3654
Christer Gustavsson
M50
Man
Axa SC 
1971
6418
Christer Hansson
M55
Man
Örebro AIK 
1965
3158
Christian Boëthius
M60
Man
Kongahälla AIK 
1963
10379
Christian Ulltjärn
M50
Man
Linköpings LK 
1973
9051
Christina Comstedt
K50
Kvinna
IK Nocout.se 
1973
687
Christina Terner
K40
Kvinna
IK Lerum FI 
1980
9567
Christine Librell Wageborn
K50
Kvinna
Bohuslän Endurance SC 
1970
11170
Christoffer Lundgren Björnqvist
M35
Man
Katrineholms SK 
1984
9415
Christopher Westdahl
M40
Man
IK Lerum FI 
1982
2386
Dan Winberg
M40
Man
Umara SC 
1983
7378
Daniel Alvarsson
M45
Man
IFK Skövde SK 
1976
8276
Daniel Hultquist
M45
Man
Midnight Warriors Triathlon Club 
1976
2046
Daniel Johansson
M45
Man
Umara SC 
1974
4514
Daniel Larsson
M50
Man
Nilivaara IS 
1970
10883
Daniel Lindgren
M50
Man
Volvo Group 
1973
792
Daniel Ohlin
M50
Man
Björnstorps IF 
1973
2921
Daniel Wallman
M50
Man
Falkenberg Allstars LK 
1973
9711
Dan-åke Johansson
M55
Man
Trollhättans IF 
1966
1575
David Jaldemark
M50
Man
Habo Friidrott-04 
1973
1
David Nilsson
M35
Man
Högby IF 
1987
6579
Elias Björnson
M35
Man
LK Spring Åmål 
1988
9233
Elmina Saksi
K40
Kvinna
Team Göteborg Energi 
1980
10977
Emil Mattsson
M50
Man
Majornas IK 
1972
277
Emilia Lindström
K35
Kvinna
Sockertoppen IF 
1988
10394
Erik Arnström
M45
Man
Bohuslän Endurance SC 
1978
9646
Erik Dahlberg
M70
Man
Vattudalens LDK 
1953
3135
Erik Fernholm
M50
Man
Mölndal Outdoor IF 
1973
6972
Erik Larsson
M35
Man
Team Nordic Trail SC 
1987
9371
Erik Michaëlsson
M55
Man
Majornas IK 
1967
10362
Eva Henriksson
K55
Kvinna
IFK Umeå 
1965
4991
Freddie Granqvist
M45
Man
IK Granit 
1978
11706
Fredrik Bolmstam
M40
Man
Apladalens LK 
1982
8917
Fredrik Falk
M50
Man
IK Nocout.se 
1973
10621
Fredrik Jansson
M35
Man
Axa SC 
1987
9254
Fredrik Karlsson
M50
Man
Team Göteborg Energi 
1972
4475
Fredrik Kellin
M45
Man
Mölndals AIK 
1976
2615
Fredrik Larsson
M50
Man
VarjeStegs Löparklubb 
1970
3717
Fredrik Magnusson
M35
Man
Umara SC 
1986
321
Fredrik Mindelsohn
M50
Man
Jernbrukets Ultra 
1971
8600
Fredrik Sigurd
M45
Man
Borås Löparklubb 
1975
10065
Fredrik Wennergren
M45
Man
Bohuslän Endurance SC 
1974
10100
Frida Ahlfors
K45
Kvinna
Majornas IK 
1974
9148
Frida Hedberg
K35
Kvinna
Varbergs GIF 
1984
8794
Frida Svanberg
K40
Kvinna
Umara SC 
1980
3283
Gerhard Nicklasson
M60
Man
Umara sports club 
1962
5057
Gert-Ove Wahlström
M60
Man
Axa SC 
1961
7852
Greger Milsten
M50
Man
IK Nocout.se 
1972
3364
Göran Johansson
M65
Man
SOK Knallen 
1957
1072
Hanna Kronberg
K45
Kvinna
Söderåsens FK 
1974
100
Hanna Lindholm
K40
Kvinna
Högby IF 
1979
10625
Hans Eriksson
M45
Man
Trollhättans IF Friidrott 
1976
7921
Hans Jensen
M50
Man
Falkenbergs OK 
1972
4004
Harri Mäkinen
M60
Man
IF Kville 
1959
8740
Hasse Jonsson
M65
Man
Umara SC 
1955
9342
Henrik Kopp Söderström
M40
Man
Axa SC 
1980
3462
Henrik Nyström
M40
Man
F Triathlon Väst 
1980
2159
Henrik Olsson
M45
Man
LK TV-88 
1975
6036
Håkan Kjellin
M60
Man
Solvikingarna 
1960
2074
Håkan Reistad
M55
Man
IS Göta 
1964
1158
Håkan Rothén
M40
Man
Villstad GIF 
1980
10608
Håkan Westerblad
M65
Man
Spårvägens FK 
1956
11050
Ida Wolf
K40
Kvinna
IK Granit 
1983
3395
Ina Ehlers
K35
Kvinna
Umara SC 
1984
8784
Ingemar Loeb
M75
Man
LK DRT Kungsbacka 
1947
8297
Ingrid Bergh
K65
Kvinna
Runacademy IF 
1956
2650
Ingrid Vikman
K35
Kvinna
 
1985
8344
Irene Kempe
K55
Kvinna
Trångsvikens IF 
1964
2768
Jacob Ryder
M35
Man
IK Lerum FI 
1986
2983
Jan Larsson
M60
Man
Majornas IK 
1962
10723
Jan Levholm
M60
Man
Kongahälla AIK 
1962
3206
Jari Williamsson
M50
Man
Tolereds AIK 
1969
882
Jenny Carlsson
K50
Kvinna
F Stenungsunds FI 
1973
1881
Jens Carlsson
M50
Man
Hässleholm Freeflow AC 
1970
6938
Jesper Calderon
M45
Man
Umara SC 
1974
9083
Jesper Wictor
M40
Man
Bara FIK 
1981
1528
Jim Westerberg
M55
Man
Sävedalens AIK 
1967
5230
Jimmy Bele Palm
M35
Man
IK Sisu 
1986
11654
Jimmy Larsson
M35
Man
Malungs OK Skogsmårdarna 
1988
779
Joakim Hallberg
M50
Man
IK Stern 
1969
3552
Joakim Skretting
M40
Man
Aktivitus SC 
1983
9331
Johan Fries
M35
Man
Göteborg-Majorna OK 
1985
884
Johan Gustafsson
M40
Man
Majornas IK 
1979
1404
Johan Hedlund
M50
Man
Borlänge LK 
1972
10139
Johan Hidgård
M45
Man
Ulricehamns Triathleter 
1975
10677
Johan Jämtén
M35
Man
Uddevalla SK 
1986
8308
Johan Lindeberg
M60
Man
Uppsala LK 
1963
7224
Johan Nilsson
M50
Man
Gullspångs IF 
1969
10296
Johan Nordström
M40
Man
Högby IF 
1979
250
Johan Sävenstrand
M50
Man
Hestra IF 
1972
10913
Johan Tigér
M45
Man
Team Ultrasweden LK 
1978
9291
Johan Öhman
M60
Man
Majornas IK 
1961
10509
Johanna Thyselius Nilsson
K45
Kvinna
Umara SC 
1975
10273
Johannes Tussig
M45
Man
Umara SC 
1976
4786
John Kumlin
M35
Man
IK Ymer 
1988
3464
John Persson
M55
Man
Sävedalens AIK 
1966
1491
Jonas Assarsson
M35
Man
IK Sisu 
1984
3695
Jonas Bergman
M35
Man
Majornas IK 
1984
3526
Jonas Birgersson
M40
Man
Sävedalens AIK 
1979
11117
Jonas Carlsson
M50
Man
Farthållare 
1971
1735
Jonas Enger
M55
Man
IK- Stern 
1966
2540
Jonas Gustafsson
M50
Man
Arvika LK 
1969
6976
Jonas Källerman
M45
Man
IFK Skövde SK 
1976
445
Jonas Nord
M40
Man
FK Friskus-Varberg 
1981
7725
Jonathan Jungmarker
M35
Man
Team Göteborg Energi 
1988
4019
Josef Alexandersson
M45
Man
IK Stern 
1978
7715
Jörgen Kjellsson
M65
Man
Team Göteborg Energi 
1958
2664
Jörgen Lindwall
M60
Man
Team Ultrasweden LK 
1963
4286
Karin Nilsson
K40
Kvinna
Ullevi FK 
1982
8358
Karin Schön
K60
Kvinna
IF Kville 
1962
6215
Katja Schönbeck
K50
Kvinna
IFK Växjö 
1971
10619
Kenth Svensson
M50
Man
Fika Sports Club 
1971
2566
Kerstin Sand
K65
Kvinna
Växjö LK 
1958
10695
Kerstin Wolff
K65
Kvinna
Axa SC 
1957
6416
Klas Bringert
M40
Man
Katrineholms SK 
1981
2818
Klas Wallström
M60
Man
Karlskrona SS 
1962
4185
Klas-Johan Liljedahl
M60
Man
Mölndals AIK 
1959
11585
Kristian Savolainen
M50
Man
Trollhättan FIK 
1970
9300
KRISTINA VANNERBERG
K55
Kvinna
Lindome Outdoors Club 
1965
4968
Lars Bern
M50
Man
Tolereds AIK 
1973
11690
Lars Leonardsson
M70
Man
Stockholm LK 
1952
512
Lars Wahlqvist
M65
Man
Borås Löparklubb 
1956
8328
Lars-Åke Johansson
M50
Man
Solvikingarna 
1970
592
Lasse Jutemar
M65
Man
Borås Löparklubb 
1956
11073
Leif Jonsson
M65
Man
IF Friskis&Svettis Torsås (Kalmar län) 
1956
11301
Leif Lindman
M55
Man
Ale 90 IK 
1968
2402
Lennart Bengtsson
M80
Man
Solvikingarna 
1942
9998
Lennart Bengtsson
M60
Man
Majornas IK 
1961
10520
Lennart Skoog
M75
Man
Stenungsunds OK 
1946
8421
Linus Koszinowski
M45
Man
Lidköpings VSK 
1976
1326
Linus Therén
M35
Man
Majornas IK 
1988
1316
Lisa Helgeson
K40
Kvinna
Kongahälla AIK 
1980
1750
Magnus Erixon
M50
Man
Mölndals AIK 
1971
8582
Magnus Esberg
M45
Man
IFK Kiruna 
1978
675
Magnus Kristiansson
M50
Man
LK TV-88 
1972
1128
Magnus Steen
M55
Man
Helsingborgs SOK 
1968
4602
Magnus Wigren
M60
Man
Vattudalens LDK 
1962
8949
Magnus Åhsberg
M55
Man
Apladalens LK 
1967
11311
Manne Wernemyr
M35
Man
Team Umara mara 
1984
8432
Marcus Sandell
M45
Man
Mullsjö SOK 
1975
1514
Maria Jonsson
K60
Kvinna
IF Kville 
1963
9757
Marie Blommé
K55
Kvinna
Stockholm LK 
1967
6459
Marie Fast
K45
Kvinna
IFK Göteborg 
1974
1288
Marina Johansson
K40
Kvinna
IFK Skövde 
1982
462
Martin Edgren
M60
Man
Umara SC, Göteborg 
1962
3278
Martin Fernlund
M55
Man
Solvikingarna 
1964
1938
Martin Klasson
M40
Man
Ulricehamns Triathleter 
1982
6337
Martin Ljungberg
M35
Man
Vegan Runners IK 
1984
380
Martin Olsson
M45
Man
Parkrun IF 
1974
743
Martin Rönnfors
M45
Man
Mölndals AIK 
1974
2477
Martin Skiöld
M40
Man
Habo FIF-04 
1979
3537
Mathias Johansson
M55
Man
Umara SC 
1967
2083
Mathias Skoglund
M45
Man
Falkenberg Allstars LK 
1976
8608
Mats Bonnedahl
M55
Man
Upsala IF 
1965
10517
Mats Burström
M50
Man
IFK Umeå 
1972
3351
Mats Lang
M60
Man
Gråmanstorp Runners 
1962
1231
Mats Liljegren
M45
Man
Team Skavsåret IF 
1976
2230
Mats Svensson
M55
Man
Ryssbergets IK 
1965
10364
Matti Huhtala
M65
Man
SOK Knallen 
1958
2284
Mattias Andersson
M35
Man
IK Lerum FI 
1987
11404
Mattias Andersson
M50
Man
Mölndals AIK 
1972
9033
Mattias Brobjer
M40
Man
Volvo Group 
1981
10435
Mauricio Caroca
M50
Man
Team Runnershigh IF 
1972
1144
Micael Lindqvist
M50
Man
Apladalens LK 
1972
2556
Mikael Hagberg
M40
Man
SOK Knallen 
1981
9903
Mikael Larsson
M45
Man
Mölndals AIK 
1978
3227
Mikael Löfstedt
M50
Man
OK Pan-Kristianstad 
1973
216
Mikael Rydström
M60
Man
Sävedalens AIK 
1963
7668
Mikael Svalstrand
M55
Man
Umara SC 
1966
8898
Mikael Ågren
M45
Man
Löparglädje 
1975
3623
Milton Karlsson
M45
Man
IK Nocout.se 
1976
4945
Niclas Gribing
M35
Man
Lönashults GoIF 
1986
4838
Niclas Gällentoft
M50
Man
Sweden Runners IF 
1972
8448
Niclas Häggman
M55
Man
Västerås LK 
1964
5003
Niclas Westholm
M50
Man
Örebro AIK 
1972
4977
Niclas Östman
M50
Man
Motala AIF 
1969
587
Nicolas Isla
M40
Man
Mölndal OCR IF 
1981
8838
Niklas Benjaminsson
M50
Man
SOK Knallen 
1972
5018
Niklas Fredlund
M55
Man
Team Ultrasweden LK 
1965
341
Niklas Henningsson
M40
Man
Sundbybergs IK 
1983
10368
Niklas Israelsson
M40
Man
Hindås SK 
1983
423
Niklas Magnfält
M50
Man
Trafikverkets fritidsförening 
1971
8230
Niklas Åberg
M55
Man
Sundsvalls FI 
1968
4267
Ola Ahlstedt
M50
Man
FK Åsen 
1971
10806
Ola Bryngelson
M75
Man
Fredrikshofs FIF 
1948
9609
Ola Dahlgren
M40
Man
Team Nordic Trail SC 
1979
8305
Ola Ekberg
M50
Man
AIK 
1971
10086
Olle Dahlberg
M35
Man
Hälle IF 
1987
695
Olof Sandström
M50
Man
Högsbo AIK 
1969
2674
Oscar Sjölander
M50
Man
Majornas IK 
1969
11287
Ove Forsberg Sunnervall
M50
Man
Umara SC 
1971
1669
Patric Berling
M50
Man
Axa SC 
1969
276
Patrik Boklund
M40
Man
Lysekil SLF 
1982
4965
Patrik Folkerman
M35
Man
FK Herkules 
1984
11037
Patrik Kock
M65
Man
Västerås FK 
1955
4522
Patrik Nilsson
M50
Man
VarjeStegs Löparklubb 
1969
3544
Per Gustavsson
M55
Man
IF Hagen - Skidor 
1965
1410
Per Höjskeld
M35
Man
IK Granit 
1986
7602
Per Johansson
M40
Man
Warberg RC 
1980
9176
Per-Anders Edh
M55
Man
Umara SC 
1967
3485
Per-Erik Johansson
M60
Man
Mölndal Outdoor  
1963
3707
Peter Lundin
M60
Man
LK DRT Kungsbacka 
1962
4278
Peter Oom
M45
Man
Bohuslän Endurance SC 
1974
10314
Peter Pettersson </